Csütörtök
2018.Okt.18
6:17 AM
Belépés
Keresés
Naptár
«  Szeptember 2013  »
HKSzeCsPSzoV
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Mentett bejegyzések
Barátaink:
 • Ingyenes honlap létrehozása
 • uCoz közösségi fórum
 • Ingyenes online játékok
 • Oktatóvideók
 • A legjobb uCoz-os weboldalak
 • Statisztika

  Online összesen: 1
  Vendégek: 1
  Felhasználók: 0

  Stag-Fighter Groenendael Kennel

  Blog

  Főoldal » 2013 » Szeptember » 9 » Csak úgy...
  12:28 PM
  Csak úgy...
  A minap elgondolkodtam, miért is áll ott és úgy a dolog a hazai kutyázásban ahol és ahogyan. Sok pozitív tapasztalatot nem sikerült még szereznem az elmúlt 15 évben, de azért vannak biztató jelek. Korábbi kutyáink (kaukázusi juhász) kapcsán szerzett ismerőseink közül nemrég találkozva egyikükkel, hosszasan beszélgettünk a ki mit szeretne tartani témában. A kau sem olyan népszerű már mint régen, s így van ez a belgával is. Már mint a szőrösökkel, sajnos a maliról nincsenek infóim. Van egy egyesületünk, aminek nincsenek belső szabályzatai, nem vagy csak halványan sejthető a fajtagondozói pályázat sorsa is, de mindezt felülírja a tagok egyre erősebb belső megosztottsága. Már az sem mindegy kivel beszélsz telefonon és kivel nem. Bírálnak ha sok kiállításra mész el, és akkor is, ha kevésre. Az sem baj, ha néha nem teljesen tiszta párosításokat hozol össze. Persze a legfontosabb dolog a másik minél jobban történő lejáratása, ellehetetlenítése. Szomorú, hogy a fajtában rejlő belső tartalom helyett ma kilóra megy a "tenyésztés". Az alombejelentő lassan színesebb, mint a bulvárlapok. Ez sem baj, ha az utódok szépen teljesítenek, jó genetikai hátérrel rendelkeznek. Persze az vessen követ bárki másra, aki nem teszi ugyan ezt. A belterjes fejlődésnek hála három-négy csoport alkotja jelenleg az egyesületünket, s ezen csoportok belső harcai teszik színessé a hétköznapokat. Kevés jó tapasztalatot akarunk alkalmazni, s a rosszból pedig elég van itthon is. Egyetlen reményünk az elpusztíthatatlan belgában rejlik, amelyik képes lehet összetartani a klubot/egyesületet, az ellentétel ellenére is. Keveseket hallok mostanában a mások kutyáiról pozitívan megnyilatkozni. Jó lenne, ha nem csak a hiányosságokat, hanem az erényeket is hangsúlyoznánk, amikor a kutyáinkról beszélünk. Ez egy munkás fajta, de sajnos egyre jobban elsodródik a szobai kedvenc irányába, pedig bárki megtalálhatja magának a legmegfelelőbb munkát/sportot, amit még anyagilag és időbeosztásban is el bír. Talán egyszer majd lesznek versenyek, ahol sok belga áll rajthoz és szerepel eredményesen, s lesznek majd kutyás társak akik ezt majd értékelik is.
  Megtekintések száma: 212 | Hozzáadta:: Paco | Helyezés: 0.0/0
  Összes hozzászólás: 0